[X]

I dag var jeg innom og besøkte Odd Pedersen.

Med sine 97 år er han den uslåelige veteran i fuglehundsporten på Agder.

Han har vært med på det meste innen fuglehundsporten. Med sine pointere fikk han en rekke flotte premieringer både på jaktprøver og i utstillingsringen. Toppen ble nådd da han vant Norsk Derby i 1972 med Flying Scott. Bare to andre sørlendinger har oppnådd dette: Alfred Larsen og Per Gudmund Foss.

Odd var jaktprøvedommer og dømte blant annet Kongepokalløpet på lavland i Tjølling i 1984. Han nedla et betydelig arbeid i organisasjonslivet i en årrekke, særlig i Kristiansand Jeger-og fiskerforening og i Jeger og Fisk sentralt.

Han er fortsatt vital og interessert og forteller levende om de første Hovdenprøvene og om utsetting av ryper på Hovden fra Johan B. Steens rypefarm i Tromsø på 70-tallet. Underlige gule ryper kunne gjenfinnes helt ved Rjukan til de etter hvert forsvant.

Odd Pedersen ber meg hilse til fuglehundfolket på Agder!

 

Pål Friis

 

 

Odd Pedersen er forøvrig omtalt i klubbens første jubileumsbok på side 75 og 76

Sponsorer

Royal CaninAgder For Senter  anicura vennesla dyreklinikk horizontal black sørlandets bilsent

Sosialt:

Besøk oss på Facebook   Besøk oss på instagram   Send epost   Grasrotandelen

Antall treff på siden

Artikkelvisninger
1132060

Adresse:

Agder Fuglehundklubb v/Pål Friis
Lumbertoppen 31
4621 Kristiansand

Konto:

Bank: 7325 05 49536
Vipps: #38275
Org.nr: 995632667
Innhold © Agder Fuglehundklubb. Webdesign ©2015-2019 Web Norge